1 stycznia

Moje kreatywne cele na 2019 rok

0  comments

Nadchodzi 1 stycznia, tworzymy listę postanowień noworocznych. Jest koniec zimy i okazuje się, że znikają one wraz z topniejącym śniegiem. Czasami nawet wcześniej.

…znacie to?

Ja przez większość mojego życia nie dotrzymywałam postanowień. Owszem przez cały rok miałam zadania do wykonania i obowiązki. Kończyłam kolejny etap w edukacji, odbywałam praktyki. Brałam udział w kursach czy warsztatach i uczyłam się czegoś nowego, ale mam wrażenie, że w wielu przypadkach swojej wiedzy nie wykorzystałam w pełni. 

Przykład. Byłam kiedyś na kursie szycia książek. Szalenie mi się to podoba! Zakupiłam nawet specjalne szywadło i planowałam szyć zeszyty w domu. Niestety nigdy mi się to nie udało.  Miałam dobre chęci, ale nie miałam wyznaczonego konkretnego celu.

CELU – no właśnie! 

Mój roczny projekt #12wianków w #12miesięcy był pierwszym jasno określonym celem, który osiągnęłam. Wiem nawet dlaczego. Był mierzalny i możliwy do wykonania! Dokładnie wiedziałam, ile wianków i w jakim czasie muszę wyhaftować oraz że mam ku temu możliwości. Druga niezwykle ważna rzecz, to fakt podzielenia się tym pomysłem z innymi. Mamy tutaj element mobilizacji, aby nie zawieść nie tylko siebie, ale także kogoś kto czeka na rezultat i mnie wspiera. 

Trzymając się tych zasad zamierzam kontynuować wyznaczanie sobie celów również w tym roku. Razem z moją rodziną mamy dużo pomysłów co moglibyśmy osiągnąć w dziedzinie zdrowia, duchowości, relaksu czy pracy. Ja podzielę się z Wami moją osobistą listą artystycznych celów.

1. #12kwiatów w #12miesięcy

Wyhaftuję jeden kwiat w miesiącu metodą needle painting. To bardzo precyzyjna metoda haftowania i przez to czasochłonna, ale jakże efektowna. Kto wie może owocem tego projektu ponownie będzie kalendarz na 2020 rok. Inspiracją jest dla mnie artystka Trish Burr, która haftuje piękne kwiaty właśnie tą metodą. 

2. #12haftowanychprojektów w #12miesięcy

Przygotuję kurs online z instrukcjami do samodzielnego haftowania. Zrobię instrukcje jak ozdobić haftem rzeczy codziennego użytku takie jak poszewka na poduszkę, torba itp. 

Inspiracją jest dla mnie Joulenka, która prowadzi bloga o szyciu i czasie wolnym. Stworzyła cykl darmowych kursów szycia online, a niedawno płatny kurs szycia spódnic.

3. Warsztaty hafciarskie

Zorganizuję „spotkanie przy hafcie” i przy kawce : ) Internet daje nam możliwości komunikacji, ale spotkania w cztery oczy to zupełnie co innego. Inspirują mnie bliskie mi kobiety o wielu talentach i pasjach. Chciałabym spędzić z nimi czas czerpiąc z ich piękna i dać też coś od siebie.

4. Haftowana suknia

Ozdobię haftem sukienkę, którą założę na ślub moich znajomych. Inspiracją jest dla mnie panna młoda, która bardzo mnie wspiera w mojej hafciarskiej drodze.

5. Zestaw do haftowania

Przygotuję zestaw z materiałami do haftowania i szczegółowymi instrukcjami krok po kroku. Taki zestaw to bardzo dobry pomysł na prezent dla osoby, która nie może wziąć udziału w warsztatach lub jest na bakier z instrukcjami online. Myślę tu na przykład o mojej babci. Inspiracją jest dla mnie japońska artystka Yumiko Higuchi. Jest autorką pięknych książek o hafcie i właśnie stworzyła kwiatowe wzory do haftowania na cztery pory roku. 

6. Ręcznie szyte misie

Uszyję serię misiów dla dzieci. Powstał już miś ogrodnik i miś meloman teraz czas na inne zwierzątka. Inspiracją jest dla mnie rodzinna firma cuddleandkind. Sprzedając ręcznie robione misie, zapewniają posiłki dla dzieci. 

Zauważyliście, że prze każdym z celów jest jakaś inspiracja? To dla mnie przypomnienie, w chwilach kryzysu czy zwątpienia, że ktoś już to osiągnął!

To by było na tyle : ) I jeszcze jedna ważna uwaga. Jeśli przegapiłeś 1 stycznia i nie wyznaczyłeś sobie żadnego celu, nic straconego. 2 stycznia jest tak samo dobrym momentem. Warto cele rozsądnie zaplanować, a potem już tylko brać się do roboty! Dajcie znać czy Wy też macie jakieś artystyczne cele na rok 2019? A może ja Was zainspirowałam? : ) 


Tags

cele, planowanie


You may also like

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}