30 stycznia

Cele na 2019 rok – podsumowanie

0  comments

Czas na podsumowanie minionego roku.

Piszę to trochę z przymrużeniem oka, mamy bowiem koniec stycznia. Ale pamiętaj nigdy nie jest za późno na wyznaczanie sobie nowych celów, a ciężko to zrobić kiedy nie dowiemy się czy poprzednie cele udało nam się osiągnąć!

A więc od początku. W ubiegłym roku mój mąż wziął udział w kursie online z wyznaczania celów. Nie miałam jeszcze wtedy pojęcia czym są kursy online. Nie wiedziałam jak się z nimi pracuje i już na pewno nie byłam pewna czy warto na nie wydać prawie tysiąc złotych. Bo tyle ten kurs kosztował.

Zaglądając mężowi przez ramię byłam coraz bardziej zaciekawiona tym co i jak mówi do nas autor. On był żywym przykładem na to, że to działa! 

Ja również zapisałam sobie listę moich celów podzieloną na różne dziedziny mojego życia. A z Wami na blogu podzieliłam się moimi kreatywnymi celami TUTAJ

Zapisałam sobie wtedy takie cele:

1. #12kwiatów w #12miesięcy

Wyhaftuję jeden kwiat w miesiącu metodą needle painting. 

Kwiatów powstało jedynie 6. Nie ukrywam, że po cichu myślałam, że uda mi się wydać kalendarz z kwiatami. Cel przekładam na ten rok, bo bardzo mi się ten projekt podoba i chcę go zrealizować!

2. #12haftowanychprojektów w #12miesięcy

Przygotuję kurs online z instrukcjami do samodzielnego haftowania.

I tu ciekawostka! Miałam na myśli kurs online w formie wpisów na blogu, a powstał kurs online z prawdziwego zdarzenia z filmami. Nie mogę uwierzyć, że realizacja tego celu poszła w zupełnie nieoczekiwanym kierunku! 

3. Warsztaty hafciarskie

Zorganizuję „spotkanie przy hafcie” i przy kawce : )

Pierwsze warsztaty odbyły się u mnie w domu, a dwie uczestniczki zgłosiły się do mnie same. Cen zrealizowany! Ale na tym się nie skończyło. Na kolejne warsztaty przyszły trzy osoby w tym dwie nieznajome dziewczyny. Trzecie warsztaty to spotkanie w kawiarni dla 10 osób! Niedługo potem nawiązałam współpracę z Olą z @zaradne. Do tej pory prowadziłam dla Oli 6 spotkań na których uczyłam haftu, a łącznie warsztatów w 2019 było 11.

Więcej informacji o warsztatach możesz przeczytać TUTAJ.

4. Haftowana suknia

Ozdobię haftem sukienkę, którą założę na ślub moich znajomych.

To była wielka przyjemność haftować portugalski motyw na lnianej sukience. Powstał nawet FILM z całego procesu od projektowania aż po samo wesele : ) 

5. Zestaw do haftowania

Przygotuję zestaw z materiałami do haftowania i szczegółowymi instrukcjami krok po kroku.

Tego celu nie udało mi się zrealizować, ale w styczniu wzięłam się w garść i stworzyłam taki zestaw. Zawiera instrukcję ze zdjęciami i opisami haftowanego projektu oraz wszystkie akcesoria. Więcej o zestawie możesz usłyszeć na filmie TUTAJ, a także go zamówić.

6. Ręcznie szyte misie

Uszyję serię misiów dla dzieci.

Nie udało mi się uczyć serii, ale powstały dwie Króliczki i Misio Brunatny. Te zwierzątka nie spodobały się mojej córce i chyba nie miałam motywacji szyć kolejne. Powiem tak: Misio jest tylko jeden!

A więc jak widzisz niektóre z celów zrealizowałam w 100%, inne zostały odłożone na ten rok, a z jednego całkowicie zrezygnowałam.

Dlaczego tak się stało i czy powinnam być z siebie niezadowolona?

Nie! Odkryłam dzięki tym celom to co daje mi najwięcej radości – warsztaty i kurs online. Nie ma w tym nic złego, że nie zrealizowałam celu, który nie wnosi wiele do mojego życia i działalności. Muszę też pamiętać o czasie! Doba ma tylko 24 godziny – muszę sobie wyznaczać priorytety i mierzyć siły na zamiary.

A teraz kilka wskazówek dla Was! Napiszcie sobie rzeczy, które lubicie robić i wokół tego budujcie swoje cele. Ważne też aby były mierzalne – nie planujmy, że zrobimy czegoś więcej na przykład, że „będziemy więcej haftować”. Musimy dokładnie określić ile czegoś wykonamy np. jeden minihaft na miesiąc. Pamiętajmy też żeby nie robić czegoś wbrew sobie, ale czerpać z tego radość : )

Pozdrawiam Was ciepło!


Tags

cele, planowanie


You may also like

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}