9 listopada

Zaproszenie do domu w kwiatach

0  comments

Dom w kwiatach to mój dom. To tutaj wpadłam na pomysł, aby zacząć haftować i tutaj stawiałam pierwsze kroki. Metodą prób i błędów wypracowałam swój własny styl hafciarski. Po kilku latach moje zajęcie, o którym wiedzą nieliczni stało się pasją. Postanowiłam otworzyć drzwi do domu w kwiatach i przyświeca mi jeden cel – chciałabym, aby więcej osób w twórczy sposób wykorzystywało swój wolny czas. Niech to miejsce, do którego właśnie trafiłeś, będzie dla Ciebie inspiracją do nauczenia się nowej umiejętności- haftowania. Zapewne masz w swojej głowie jakieś wyobrażenia na temat tej techniki i zastanawiasz się, czy to może być zajęcie dla Ciebie? Tak! Zapewniam Cię, że haftowanie daje dużo więcej możliwości niż Ci się wydaje, a motywacji, aby zacząć jest również całkiem sporo!

Twoja motywacja może być inna. Być może szukasz kreatywnego hobby. Chcesz robić coś twórczego w wolnym czasie, ale nie masz pomysłu co by to mogło być. Albo po prostu lubisz ozdabiać, upiększać, przerabiać. Masz ciągłą potrzebę tworzenia i technika hafciarska będzie po prostu kolejną umiejętnością, która Ci się przyda. A może chcesz wystawić na próbę swoją cierpliwość i znaleźć zajęcie, które da Ci wytchnienie od szybkiego tempa życia.

Ja swój pierwszy haft wykonałam z potrzeby serca. Postanowiłam, że moim prezentem ślubnym dla męża będzie biała poszetka do garnituru. Chciałam ją spersonalizować, a że uwielbiam wykonywać prezenty własnoręcznie, chwyciłam za igłę z nitką. Wybrałam pierwszy ścieg, do którego instrukcję znalazłam w Internecie i wyhaftowałam słowa „Kocham Cię”.

Dobrze, ale co jeśli nie mam talentu? Zapytasz.

Odpowiem, że talent nie jest tutaj potrzebny. Wystarczą chęci i pozytywne nastawienie. Zapewniam Cię, że każdy ma w sobie ogromne pokłady kreatywności. Rezultaty pojawią się naturalnie, kiedy poświęcisz swój czas i zaczniesz działać.

A więc zapraszam, rozgość się!

M.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}