#12projektów w #12miesięcy 3. Portret macierzyński

Witajcie!

Mam dla Was kolejną propozycję haftu w ramach cyklu #12projektów w #12miesięcy.

Stworzyłam haft, który nazwałam ‘portretem macierzyńskim’. Inspiracją dla mnie było zdjęcie, które zrobił mi mój mąż trzy lata temu. Było to niedługo po tym, jak po raz pierwszy zostałam mamą i trzymałam w objęciach moją maleńką córeczkę.

Projekt jest bardzo symboliczny. Dwie przytulone postaci: mamy i dziecka. Chciałam aby był odpowiedni dla osób, które nie mają dużego doświadczenia w haftowaniu. Wybrałam więc najprostszy z możliwych ściegów: stębnówkę. Myślę, że znacie ten ścieg nawet jeśli nie haftujecie. Służy to szycia ręcznego!

Podążajcie za narysowanymi przeze mnie liniami, a z pewnością uzyskacie piękny efekt konturów postaci. Kluczem do sukcesu są krótkie pojedyncze ściegi mające około 3 mm, a w przypadku palców i elementów twarzy nawet krótsze.

Linie włosów i ubioru mamy haftowałam 6 nitkami. 

Ręka i twarz mamy oraz główka maleństwa to 2 nitki muliny. 

Co sądzicie o takim połączeniu kolorystycznym szarego materiału i kremowej muliny?

Mi bardzo ono odpowiada. Jest delikatne i eleganckie zarazem.

Myślę, że taki haft może być wspaniałym prezentem dla każdej Mamy. Możecie podarować go przyszłej Mamie z okazji baby shower lub Waszej Mamie w podziękowaniu za to, że jest.

Poniżej można pobrać plik z projektem. Pamiętajcie aby przeskalować projekt dostosowując go do średnicy tamborka. Projekt dla ułatwienia jest już wpisany w okrąg. Jeśli haftujecie na tamborku o średnicy 22 cm ustawcie wymiary zdjęcia 22X22 cm i wydrukujcie. 

Miłego haftowania! Koniecznie dajcie znać jak Wam poszło!

Kliknij TUTAJ, aby pobrać plik pdf z projektem.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>